2020. JÚLIUS 21.
A Különleges Ellátást is Nyújtó Gyermekotthon tábori élményei Hajdúszoboszlón
Bővebb információk2020. MÁJUS 30.
Hálás köszönet az adományokért az Aquaticum Debrecen Termál és Wellness Hotelnek!
Bővebb információk2020. ÁPRILIS 15.
Járványügyi vészhelyzet – avagy mindennapjaink a 2. sz. Gyermekotthonban
Bővebb információk2020. ÁPRILIS 15.
Maradj otthon! Életképek a 6. sz. gyermekotthon tavaszi mindennapjaiból
Bővebb információk2020. FEBRUÁR 21.
Aranymorzsa Ki Mit Tud Tehetségkutató Verseny - 5. sz. gyermekotthon
Bővebb információk2020. FEBRUÁR 21.
Aranymorzsa Ki Mit Tud Tehetségkutató Verseny - a 6. sz. gyermekotthonban
Bővebb információk2020. JANUÁR 11.
Elsősegély elméletben, majd gyakorlati síkon a 6. sz. gyermekotthon Futrinka lakásotthonában
Bővebb információk2019. NOVEMBER 14.
Programsorozat a Wáli István Református Szakkollégium szervezésében
Bővebb információk2019. OKTÓBER 13.
Régiség piacon jártak a Csongrád 16 lakói - A múlt emlékei, mai szemmel
Bővebb információk2019. AUGUSZTUS 30.
2019. augusztus - Fénylő nyári hónap a 3. sz. gyermekotthon lakóinak
Bővebb információk2019. JÚLIUS 01.
"Nem strandolsz jobban, mint én...", avagy a Bárány csoport strandélménye
Bővebb információk2018. FEBRUÁR 03.
Varázscsepp VIII. Országos Tehetségkutató Verseny selejtezőjén vettünk részt
Bővebb információk2017. DECEMBER 22.
Egy különleges Karácsony a Csongrád u 14. szám alatti lakásotthonban
Bővebb információk2016. NOVEMBER 09.
„Aranymorzsa” tehetségkutató elődöntő az V. sz. gyermekotthonban
Bővebb információk2016. MÁJUS 25.
Arató u. 39. sz. alatti Lakásotthon kirándulása a Kerekerdő Élményparkba
Bővebb információk2016. MÁJUS 03.
Az Aquaticum mediterrán élményfürdőben voltak a Csongrád utcai gyerekek
Bővebb információk2016. MÁRCIUS 20.
A Debreceni Reménysugár Gyermekotthon gondozottjai Jótékonysági Rotary Futáson vettek részt
Bővebb információk2015. JÚLIUS 25.
Kerekestelepi strandfürdőzés a Ladik 1/b lakásotthon gyermekeivel
Bővebb információk2015. JÚLIUS 07.
Beszámoló a Cseppkő Gyermekotthonban tett intézménylátogatásunkról
Bővebb információk2015. JÚNIUS 26.
Élményeik a Különlegese Ellátást is Nyújtó Gyermekotthon lakóinak az Agórában
Bővebb információk2014. ÁPRILIS 26.
„Kapcsolat” gyermekek és fiatalok társadalmi integrációját segítő programok” című pályázat
Bővebb információk2014. ÁPRILIS 24.
„Kapcsolat” gyermekek és fiatalok társadalmi integrációját elősegítő programok
Bővebb információk2013. NOVEMBER 13.
Autista gyermekek gondozási/nevelési lehetőségei a lakásotthonban
Bővebb információk2018. JÚLIUS 13. Képek az eseményről
Egerszalóki tábor
2017 őszén a KultúrÁsz Közhasznú Egyesület megkereste intézményünket, hogy egy pályázat keretében, egy egész éven át tartó bűnmegelőzési programsorozatot ajánl számunkra, mely a Családi biztonság elnevezéssel futott. Három részből állt, egy pedagógusok számára akkreditált 30 órás képzésen vehettünk részt 10 pedagógusunkkal, a téli hónapokban egy négy részes internetbiztonsági előadássorozaton vehettünk részt a gyerekekkel a Delta moziban, és júliusban elutazhattunk Egerszalókra 16 fővel egy 5 napos táborba.
Nagy várakozás előzte meg a tábort, hiszen csak 16-an vehettek részt, ezért a kiválasztásnál egyfajta jutalomként szerepelt ez a tábor azoknak a gyerekeknek és fiataloknak, akik az egész éves munkájukkal ezt megérdemelték, akár a tanulmányi eredményük, akár a lakásotthoni magatartásuk tekintetében.
Mivel a mozis előadásokon már találkoztak a gyerekek a tábor szervezőivel, régi ismerősként üdvözölték egymást Nikivel és Gyuszival, akik gondoskodtak a tréningek és a foglakozások alatti jó hangulatról is, mindamellett rengeteg ismeretet adtak át a fiataloknak játékos formában.
A legemlékezetesebb mindenki számára az volt, amikor az első, csapatépítő foglakozáson egy hajótörést szenvedtünk el éppen, viharba kerültünk, miközben a közelünkben éppen egy hangos villámcsapás dördült. Ennél jobban nem is lehetett volna szimulálni ezt a helyzetet, a nagy ijedtség után nagy nevetés tört ki, és a jó hangulat meg is maradt a tábor során végig. Nagyszerű szállásokat kaptunk, igazi kényelmes panziókban lakhattunk, a gyerekek nagy örömére. A foglakozások fáradalmait kétszer is az egri strandon pihentük ki, a gyerekeket az sem zavarta, hogy az egyik alkalommal elég nagy eső esett közben. Megnéztük még az egerszalóki barlanglakásokat, ahol egy 3D-s moziban ismerkedhettünk Egerszalók történetével. Még egy kis fűszernövény kertbe is betekinthettünk, ahol meg is kóstolhattuk a növényeket. A citromos kakukkfű, és a kóla ízű növény nagyon finom volt. És ha már ott voltunk, nem hagyhattuk ki az Egerszalóki sódombot, ami a világon egyedülálló.
Esténként óriási társasjáték csatákat vívtunk, a záró estén pedig a szervezők kedveskedtek nekünk egy finom paprikás krumplival, ami után jól esett a záróbuli, ahol a gyerekek próbálták a felnőtteket megtanítani a ma divatos táncokra, cserébe mi „öregek „megmutattuk, hogy milyen egy igazi retro disco.
Pénteken mindenki úgy búcsúzott a szervezőktől, hogy reméljük, jövőre is jöhetünk!
Halászné Varró Erika
gyermekotthon-vezető